Положення – race.if.ua

Про змагання пригодницькі перегони “IF Race”

 

П О Л О Ж Е Н Н Я

про змагання «Пригодницькі перегони “IF-Race”»

 

1. МЕТА ТА ЗАВДАННЯ

1.1. Пригодницькі перегони “IF-Race” (далі – перегони) – некомерційні командні змагання з туризму, які проводяться з метою:

– популяризації здорового способу життя;

– надання спортсменам, мандрівникам та шанувальникам гірського та велосипедного туризму можливості вдосконалювати свою спортивну майстерність;

– екологічної просвіти через залучення до видів активного відпочинку, що не завдають шкоди довкіллю;

– популяризації Прикарпаття, як туристичного місця в Україні і за кордоном;

– патріотичного виховання молоді на прикладах з історії визвольних змагань України.

 

 

2. ТЕРМІНИ ТА МІСЦЕ ПРОВЕДЕННЯ ЗМАГАНЬ

2.1. Змагання проходитимуть  12-14 липня 2019 року на території Івано-Франківської області. Базовий табір буде розташований в районі с. Вовчинці – так звані «Вовчинецькі гори». Точне місце старту та фінішу буде додатково повідомлено учасникам команд, які зареєструвались.

2.2. Старт змагань класу 24 години – 12 липня о 20:00.

Старт змагань класу 10 годин – 13 липня о 10:00

 

3. КЕРІВНИЦТВО ЗМАГАНЬ

3.1. Загальне керівництво над підготовкою та проведенням змагань здійснює команда «МультІ-Фрукти», ГС «Івано-Франківська обласна асоціація учасників ветеранів АТО», магазин «Gorgany.com» в Івано-Франківську, ІМЦ «Теплоціль», ГП «Калуш, біжи».

3.2. Відповідальність за підготовку і безпосереднє проведення змагань покладено на Оргкомітет та Головну суддівську колегію (ГСК) змагань.

 

4. УЧАСНИКИ ЗМАГАНЬ

4.1. Склад команди – 2 учасники включно з керівником.

4.2. Вік керівника команди – 18+.

4.3. Вік учасника – 16+.

4.4. Учасники команд зобов’язані мати групове та особисте спорядження, необхідне для безпечного проходження маршруту відповідно до положень Додатку 2.

4.5. Відповідальність за безпеку, здоров’я та життя учасників несе керівник команди.

5. ВИМОГИ ДО КОМАНД

У перегонах беруть участь команди, які складаються з двох учасників. Керівнику команди на момент початку перегонів має виповнитись 18 років. Учаснику команди на момент початку перегонів має виповнитись 16 років. Учасникам до 18 років дозволяється брати участь лише за наявності письмового дозволу підписаного обома батьками (Додаток №5), або якщо керівник команди учасника – його батько або мати.

Кожен учасник перегонів несе особисту відповідальність за стан власного здоров’я, відповідність своїх дій ситуації на перегонах, наслідки порушення правил техніки безпеки. Обов’язково кожен член команди має підписати розписку (Додаток №4).

Кожен учасник перегонів повинен вміти плавати, про що він підписується в розписці (Додаток№4).

 

6. ПРОГРАМА ТА УМОВИ ПРОВЕДЕННЯ ЗМАГАНЬ

6.1.  Програма змагань:

12 липня (п’ятниця)

15:00 – початок реєстрації команд класів Multi та Crazy, перевірка спорядження, видача карт;

18:00 – брифінг,видача додаткового матеріалу для класів Multi та Crazy;

19:45 – відкриття змагань для команд класів Multi та Crazy;

20:00 – старт змагань для класів Multi та Crazy.

13 липня (субота)

7:00 – початок реєстрації команд класів Bike, Track та Soldier, перевірка спорядження;

09:00 – брифінг для команд класів Bike,Track та Soldier, видача додаткового матеріалу;

09:45 – відкриття змагань для команд класів Bike,Track та Soldier;                                

10:00 – старт змагань для команд класів Bike,Track та Soldier;

до 20:00 – фініш команд всіх класів;

21:30 – попередні результати змагань;

22:00 – нагородження переможців, закриття змагань.

6.2. Після реєстрації команда отримує фотографічний опис деяких контрольних пунктів (КП), карту та «легенду» змагань, якщо це передбачено умовами змагань.

6.3. Перед стартом команда отримує додаткову карту та «легенду» етапу спортивного орієнтування або прологу, якщо він відбудеться.

6.4. 12 липня о 19:45 або 13 липня о 9:45 (залежно від класу)  команди відповідних класів у повному складі та готовності шикуються для офіційного відкриття змагань.

6.5. Змагання проводяться у чотирьох  заліках:

            «Multi» – велосипедно-пішохідна дистанція, спортивне орієнтування, орієнтування на роликових ковзанах, сплав на плавзасобі, техніка пішохідного туризму, мотузковий парк, спеціальні етапи, орієнтування за допомогою GPS;

            «Crazy» – пішохідна дистанція, спортивне орієнтування, орієнтування на роликових ковзанах, сплав на плавзасобі, техніка пішохідного туризму, мотузковий парк, спеціальні етапи, орієнтування за допомогою GPS;

«Bike» – велосипедна дистанція,спортивне орієнтування, техніка пішохідного туризму, спеціальні етапи;

«Track» – пішохідна дистанція, спортивне орієнтування, техніка пішохідного туризму,спеціальні етапи;

«Soldier» – пішохідна дистанція, спортивне орієнтування, техніка пішохідного туризму, спеціальні етапи; команда складається з ветеранів бойових дій та діючих військовослужбовців.

Якщо в певній категорії до 01 липня 2019 р. не буде кворуму зареєстрованих учасників, то категорія буде вважатись такою, що не відбулась і учасникам, що заявились в цій категорії, буде запропоновано перейти в іншу. У разі відмови організаційний стартовий внесок повертається.

Кворум кожної категорії – 5 команд.

6.6. Контрольний час у класі Multi та Crazy становить 24 години, у класі Bike та Track10 годин.

6.7. Вид змагань:

6.7.1. Орієнтування за вибором. На полігоні змагань встановлена певна кількість контрольних пунктів, вартість кожного з них оцінюється балами. Команди проходять КП в довільному порядку протягом визначеного контрольного часу. Команда мусить брати КП тільки тієї категорії, в якій вона виступає.

6.7.2. Орієнтування в заданому напрямку. Команди проходять КП в заданому порядку протягом визначеного контрольного часу. Команда мусить брати КП тільки тїєї категорії, в якій вона виступає. Вартість кожного КП оцінюється балами. Команда може пропускати необов’язкові КП для того, щоби встигнути до завершення контрольного часу прибути на фініш етапу або змагань.

6.8. Команди до завершення контрольного часу повинні прибути в попередньо оголошене місце фінішу. За перевищення контрольного часу команда дискваліфікується та втрачає всі набрані бали.

6.9. При подоланні дистанції змагань команда зобов’язана:

       пересуватись тільки пішки (в заліку «Crazy», «Soldier» та «Track»), або на велосипедах чи пішки (в заліку «Multi»), або на велосипедах (в заліку «Bike»); за використання інших способів пересування (якщо вони не передбачені умовами проходження етапу) команда дискваліфікується;

       відзначитись в повному складі певним, заздалегідь оголошеним способом, на всіх контрольних пунктах, які вона здобула;

       можливі способи відмітки на етапах або КП: електронна, компостер, фото;

       виконати відповідні завдання на окремих КП (умови виконання та оцінювання завдань будуть повідомлені додатково командам, які зареєструвалися);

       окремі КП можуть бути доступні тільки в обмежений період часу, про що буде повідомлено на брифінгу та в «легенді»;

       окремі КП можуть бути ОБОВ’ЯЗКОВИМИ для проходження всіма учасниками змагань, про що буде повідомлено на брифінгу та в «легенді».

6.10. Поділ команди на групи під час проходження дистанції змагань забороняється. Допомагати учасникам інших команд дозволено тільки в випадку загрози життю або здоров’ю учасників чи оточуючих. В випадку порушення дискваліфікуються всі учасники інциденту.

6.11. Сходження учасників з дистанції можливе тільки на КП, де є інструктори.

6.12. У випадку сходження з дистанції капітан команди повинен негайно повідомити про це ГСК.

7. ВИЗНАЧЕННЯ ПЕРЕМОЖЦІВ ТА НАГОРОДЖЕННЯ

7.1. Переможці визначаються на основі перевірки фактів здобуття командами КП та суддівських протоколів з етапів.

Підсумки підводяться окремо за всіма заліками.

Результат команди визначається за сумою балів, набраних за пройдені КП. Вартість КП буде окремо вказана в «легенді». Вище місце займають команди, що мають більший сумарний результат. При рівності результатів перевага надається команді,  в якої більша кількість КП. При рівності результатів перевага надається команді, в якої менший час проходження дистанції. При однаковій кількості балів та часу проходження дистанції вище місце посідає та команда, яка показала кращий результат під час проходження класичного спортивного орієнтування. В підрахунку беруть участь команди, які взяли всі обов’язкові КП. Команди, що не взяли хоча б одне обов’язкове КП, будуть розташовані у фінішному протоколі нижче тих команд, що взяли всі обов’язкові КП.

7.2. Фото-звіт, електронні чіпи та контрольні карти обох учасників надаються Оргкомітету одразу після фінішу змагань. За ненадання команда дискваліфікується.

7.3. Крім визначення переможців в основних заліках за підсумками змагань, ГСК залишає за собою право відзначити певних учасників окремо.

7.4. Скарги та протести приймаються після оголошення попередніх результатів протягом 30 хв. Подання в довільній формі. Скарги розглядає ГСК, керуючись цим документом, метою та завданнями змагань, загальними принципами техніки безпеки та здоровим глуздом.

7.5. Нагородження переможців відбудеться під час закриття змагань. Призери змагань будуть нагороджені кубками, медалями та цінними призами, які будуть надані спонсорами змагань. Більша частина призів буде використана на відзнаку призерів класів «Multi» та«Crazy».

8. УМОВИ ПРИЙОМУ УЧАСНИКІВ ТА ФІНАНСУВАННЯ

8.1. Команди повинні мати все необхідне спорядження для участі у змаганнях.

8.2. Розміщення учасників (при потребі) проводиться у польових умовах із використанням власних палаток, спальних мішків і килимків.

8.3. Команди розраховують на самостійне харчування. Можливе приготування їжі в польових умовах за допомогою пальників.

 

9. ЗАЯВКИ ТА ДОКУМЕНТИ, ЯКІ ПОВИННА НАДАТИ КОМАНДА

9.1. До 12 липня 2019 року включно команда зобов’язана подати в Оргкомітет змагань:

Реєстрацію команди в онлайн формі на сайті змагань –race.if.ua та незворотний організаційний внесок з кожного учасника команди. Реквізити для перерахування внеску:Приватбанк  5168 7427 0299 5733, отримувач Іван Жолобан.

У полі “Призначення платежу” необхідно вказати назву команди і клас, для того, щоб ми зрозуміли хто саме перерахував нам гроші. А також просимо надсилати СМС з назвою команди або прізвищами учасників та часом проведення транзакції, який буде вказаний на чеку, на телефон: (067)235-12-45.

Розмір благодійного внеску залежить від зазначеного терміну сплати:

      до 01 червня – 200 грн з особи

      до 01 липня – 300 грн з особи

      до 13 липня – 350 грн з особи

      під час реєстрації на старті – 400 грн з особи

9.2. Під час реєстрації12-13 липня 2019 року команди подають в ГСК змагань такі документи:

       іменну заявку за встановленою формою (Додаток №3)

       розписку (Додаток №4);

       паспорти учасників.

       за потреби – заява від батьків (Додаток №5)

       посвідчення учасника бойових дій, посвідчення бійця добровольця або військовий квиток (клас «Soldier»).

10. ПРИКІНЦЕВІ ТВЕРДЖЕННЯ

10.1. За  порушення  цього Положення  суддівська колегія може дискваліфікувати команду і усунути її від змагань або від заліку.

10.2. Оргкомітет змагань має право вносити в положення необхідні зміни, за умови інформування про ці зміни учасників завчасно до старту.

 

 

Додаток 2

 

 

Спорядження мінімальне для класу Track, Bike, Soldier (обов’язково)

Для проходження дистанції та технічних етапів необхідне наступне спорядження:

– карта змагань (одна карта на команду видається на старті), спортивний компас;

– ліхтарик із зарядженими батарейками;

– медична аптечка;

– продукти харчування, запас води на 10 годин гонки;

– цифровий фотоапарат зі спалахом >4MP та usb шнуром для скачування фотографій на фініші;

– один мобільний телефон на команду з зарядом на 10 годин гонки;

– наплічник для цього спорядження.

Клас «Bike»додатково:

– велосипеди;

– ремонтний набір;

– велосипедні шоломи;

– один велосипедний замок на команду.

 

 

 

Рекомендоване спорядження для класу Track, Bike, Soldier

– герметичний мішок для фотоапарата/мобільного телефона.

GPS-навігатор.

– відповідний одяг (футболка з довгими рукавами, штани).

– відповідне взуття (кросівки з агресивним протектором).

– гроші для самостійного добирання до цивілізації в разі незапланованого сходу з дистанції.

 

 

 

Спорядження мінімальне для класу Multi, Crazy (обов’язково)

Для проходження дистанції та технічних етапів необхідне наступне спорядження:

-спортивний компас;

– ліхтарик з зарядженими батарейками + запасний комплект батарейок;

– медична аптечка;

– продукти харчування, запас води на 24 години гонки;

– цифровий фотоапарат зі спалахом >4MP та usb шнуром для скачування фотографій на фініші;

– один мобільний телефон на команду із зарядом на 10 годин гонки;

GPS-навігатор;

– 2 комплекти особистого спорядження: страхувальна  система, 4 карабіни, спусковий пристрій, комплект пристроїв для підйому по мотузці (не прусік), 2 петлі самострахування, туристична каска (крім класу Multi);

– 2 комплекти роликових ковзанів;

−2 зелені жилетки із світловідбиваючими елементами;

– надувна байдарка для рафтингу на 2 людини;

−гермомішок для речей під час сплаву;

– наплічник, для цього спорядження (крім ковзанів і байдарки).

Клас «Multi»додатково:

– велосипеди;

– ремонтний набір;

– велосипедні шоломи;

– один велосипедний замок на команду.

 

Якщо учасник не має спеціального спорядження для участі в змаганнях класів «Multi» або «Crazy», він може взяти його в оренду у партнерів організаторів змагань. Оформити заявку на оренду спорядження можна буде під час он-лайн реєстрації команди на сайті змагань: www.race.if.ua. Заявка на оренду вважається підтвердженою у випадку оплати вартості оренди разом із організаційним стартовим внеском. Кількість певного спорядження обмежена. Заявки на оренду спорядження приймаються до 01.07.2019.

 

 

 

 

Можливі технічні та спеціальні етапи

– спортивне орієнтування;

– навісна переправа;

– переправа по паралельних перилах;

– спуск по вертикальних перилах;

– траверс схилу;

– підйом по вертикальних перилах;

– орієнтування в лабіринті;

– переправа ріки вбрід;

– лінія прихованих контрольних пунктів;

– етап в печерах;

– етап із стрільбою;

– сплав на надувному плавзасобі;

– орієнтування на роликових ковзанах;

– рух в заданому напрямку;

– мотузковий парк з рухом за технікою SRT;

– орієнтування за GPSкоординатами.

 

 

 

 

 

Аптечка (обов’язково)

– Серцеві («Корвалол», нітрогліцерин).

– Знеболюючі («Ібупрофен» або «Кетанов»)

– «Хлоргексидин» (для промивання глибоких ран)

– Бинт медичний стерильний

– Пластир

 

Рекомендовано

– Бинт еластичний

– Знеболююча мазь (фаст-реліф/діклофенак 5%). Проти болю та спазмів у м’язах.

– Вазелін від натертостей.